Majstrovstvá sveta 2011 - Berlín

V posledný augustový týždeň sa slovenská reprezentácia zúčastnila v Berlíne na prvých Majstrovstvách sveta v speed badmintone. Medzi takmer 400 hráčmi z 29 krajín všetkých kontinentov sa objavili aj piati členovia prešovského Speed badmintonového oddielu TJ Slávia PU Prešov: Kristína Ščavnická v kategórií U14, Vladimír Pjecha, Miroslav Gočik, Ján Ščavnický a Matúš Matava v kategórií mužov. Najmladšia z nás Kristína Ščavnická si domov priniesla aj cenný kov za vynikajúce 3. miesto. Potom čo vyhrala svoju skupinu, ďalej postupovala až do semifinále, kde len tesne prehrala 1:2 na sety. V mužskej kategórii všetci hráči nášho klubu postupili zo skupiny bez problémov. Následne na druhý deň sa najviac darilo Vladovi Pjechovi a Mirovi Gočikovi, ktorí postupili až do 3. kola, keď prehrali až s nasadenými hračmi. V 2. kole vypadol Ján Ščavnický, keď ho porazil klubový spoluhráč Miroslav Gočik 2:1 na sety. Už v 1. kole skončil Matúš Matava, keď doplatil na nepriazné nasadenie zo skupiny a vypadol na rakete maďarského hráča.