Pardubice Open 2017

Jeden z prvých crossmintonových turnajov tohto roku sa konal 11.2. v Pardubiciach a zišlo sa tam celkom 55 hráčov z ČR, Slovenska, Poľska, Maďarska, Nemecka, Švajčiarska a Chorvátska. Medzi nimi nechýbali ani naši hráči, krotím sa v silnej konkurencii darilo nad očakávanie a domov si odniesli zlato, striebro aj bronz

Zlato vo štvorhre vybojoval Vladimír Pjecha po boku poľského spoluhráča Ociepu, majstra Európy z roku 2014. Vo finále si poradili s maďarským párom Vincze, Vincze 2:1 na sety. V juniorskej kategórii chlapcov do 18 rokov sme mali dvojnásobne zastúpenie. Úspešnejší bol Marek Puškáš, minuloročný majster Slovenska v tejto vekovej kategórie, ktorý obsadil v Pardubiciach vynikajúce 2. miesto. Vo vyrovnanom finále len tesne podľahol 1:2 na sety domácemu hráčovi Melicharovi. Menej sa darilo Jurajovi Hubovi, ktorý vo svojej skupine vyhral iba jeden zápas a na postup to nestačilo. V hlavnej mužskej kategórii obhájil 3. miesto z minulého roku Vladimír Pjecha, keď v semifinále nestačil na neskoršieho víťaza Švajčiara Wirtha a podľahol mu 1:2 na sety.